Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

W związku z jesienną zbiórką odpadów wielkogabarytowych dla nieruchomości jednorodzinnych przypominamy, iż do tych odpadów zaliczamy m.in.: meble, stoły, dywany, materace, duży złom metalowy, wózki dziecięce, rowery, opony z samochodów osobowych i jednośladów, zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, meble ogrodowe, sprzęt sportowy, deski do prasowania.
Podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych nie są odbierane odpady poremontowe, gruz oraz  elektroodpady. Odpady te można dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Mikołowie. W przypadku zużytego sprzętu elektrycznego  i elektronicznego przy zakupie nowego można oddać stary sprzęt za nowy do sklepu, w którym dokonano zakupu.
Gruz  pochodzący z drobnych remontów prowadzonych przez mieszkańców w nieruchomościach zamieszkałych jest odbierany na indywidualne zlecenie w worku BIG BAG o pojemności 1 m3. Dla każdej nieruchomości przysługuje w ciągu roku 1 worek BIG BAG.

W przypadku dużej ilości odpadów wystawionych w danym dniu czy rejonie, może nastąpić przesunięcie odbioru odpadów do następnego dnia roboczego.

Zachęcamy do korzystania z darmowej aplikacji mobilnej Eco Harmonogram.

Logotypy UE