Co ciekawego w Mikołowie?

Aktualności Komunikaty

Obwieszczenie Burmistrza Mikołowa dotyczące kalendarza polowań

Obwieszczenie Burmistrza Mikołowa dotyczące kalendarza polowań w obwodzie 128 Tyskiego Koła Łowieckiego TUMAK sezon 2020/2021.

Data dodania
Pobierz plik
.PDF
CZYTAJ WIĘCEJ

Zawiadomienie o przystąpieniu do sporządzenia inwentaryzacji stanu lasu

Starosta Mikołowski zawiadamia o przystąpieniu do sporządzenia inwentaryzacji stanu lasu dla lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie części Powiatu Mikołowskiego, obejmującego Gminę Mikołów oraz Gminę Orzesze. Powyższa dokumentacja jest niezbędna do sprawowania przez Starostę nadzoru nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa. Prace związane z realizacją tego przedsięwzięcia będą wykonywane przez Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej Oddział w Krakowie, ul. Senatorska 15, 30-106 Kraków.

Data dodania
CZYTAJ WIĘCEJ

Obwieszczenie dotyczące polowań zbiorowych – 13.10.2020r.

OBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIKOŁOWA z dnia 13 października 2020 r. dotyczące planu polowań zbiorowych Kola Łowieckiego ?BAŻANT” Łaziska Górne sezon łowiecki 2020/2021obwód nr 139.

Data dodania
Pobierz plik
.PDF
CZYTAJ WIĘCEJ

INFORMACJA NA TEMAT SPOSOBU REALIZACJI POWSZECHNEGO SPISU ROLNEGO W 2020 R.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych. Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń sanitarnych. Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyrazi obawę przed

Data dodania
CZYTAJ WIĘCEJ

Terminy Polowań

Obwieszczenie Burmistrza Mikołowa z dnia 5 października ws. kalendarza polowań zbiorowych.   Szczegóły w załączniku.

Data dodania
Pobierz plik
.PDF
CZYTAJ WIĘCEJ

Wyłożenia szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących

Informujemy, że przewidywany termin wyłożenia szczepionek przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących na terenie woj. Śląskiego planowany jest w dniach od 12 do 30 września 2020 roku.

Data dodania
Pobierz plik
.PDF
CZYTAJ WIĘCEJ

Prace związane z przepięciem kabli technicznych – skrzyżowanie Prusa – Miarki oraz Prusa – Kolejowa

Informujemy, że w dniu dzisiejszym 17.08.2020 w godzinach od 23:00 do 6:00 (18.07.2020) planowane są prace związane z przepięciem kabli teletechnicznych na budowie Centrum Przesiadkowego w Mikołowie w obrębie skrzyżowań ul.Prusa-Miarki oraz ul.Prusa-Kolejową.

Data dodania
CZYTAJ WIĘCEJ

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 147 – Burze z gradem (17.08.2020)

Informujemy, że na terenie powiatu mikołowskiego Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych. 17.08.2020 w godz. od 12:00 do godz. 21:30 prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu.Miejscami grad.

Data dodania
Pobierz plik
.PDF
CZYTAJ WIĘCEJ
Logotypy UE