Centrum Przesiadkowe

Szanowni Państwo,

20 stycznia rozpoczyna się kolejny, drugi etap budowy Centrum Przesiadkowego w Mikołowie.

Węzeł przesiadkowy zlokalizowany będzie w miejscu dworca autobusowego, choć nowe perony zostaną o kilkanaście metrów przesunięte. Konieczna jest przebudowa układu drogowego w tym rejonie. Wyposażone będzie w niezbędną dla obsługi podróżnych infrastrukturę, czyli w miejsca postojowe, przystanki komunikacyjne, punkty sprzedaży biletów czy systemy informacyjne umożliwiające zapoznanie się z rozkładem jazdy lub siecią komunikacyjną.

Pierwszy etap przebudowy został zakończony. Wybudowano nowy łącznik drogowy pomiędzy ulicami Kolejową i Waryńskiego, co pozwoli rozładować wzmożony ruch drogowy na ul. Prusa. Przed dworcem PKP powstał również parking dla osób korzystających w przyszłości z komunikacji publicznej.

W trzecim etapie zmodernizowany zostanie układ drogowy okolic dworca. Istniejące rondo u zbiegu ulic Prusa i Miarki zostanie przesunięte i powiększone, powstanie tzw. dwupasmowe rondo turbinowe. Powyższe działania mają na celu odkorkowanie centrum miasta i upłynnienie ruchu, a tym samym ograniczenie emisji spalin – jednej z przyczyn powstawania smogu.

Jeśli chcecie Państwo otrzymywać powiadomienia o możliwych utrudnieniach w związku z przebudową, które mogą dotyczyć zarówno pieszych jak i kierowców, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail na adres centrum.przesiadkowe@mikolow.eu

Logotypy UE