A+ A-
A+ A-
7
Numer

Komisja nr 7 ds. Kultury, Sportu, Informacji i Promocji

Kadencja: 2018-2023 Przewodniczący: Mateusz Bies
Zadania:
  • opiniowanie wszelkich spraw związanych z przedsięwzięciami kulturalnymi,
  • promowanie rozwoju kulturalnego, sportu i rekreacji,
  • opiniowanie spraw związanych z działalnością informacyjną miasta,
  • planowanie działalności promocyjnej miasta ukierunkowanej na jego szeroki rozwój.
Radni:
Mateusz Bies
Anna Chrapek-Budacz
Aneta Esnekier
Łukasz Ryguła
Jarosław Sworzeń
Krzysztof Żur
Ewa Chmielorz
Katarzyna Syryjczyk-Słomska
Zobacz więcej
8
Numer

Komisja nr 8 Rewizyjna

Kadencja: 2018-2023 Przewodniczący: Krzysztof Żur Wiceprzewodniczący: Ewelina Kukla
Zadania:
  • kontrolowanie działalności burmistrza, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy,
  • wyrażania opinii w sprawach przewidzianych w ustawach bądź przedłożonych Komisji Rewizyjnej
  • przez Radę Miejską Mikołowa,
    – zajmowania stanowiska w sprawach przekazanych Komisji Rewizyjnej przez Radę Miejską Mikołowa
  • oceny sposobu realizacji uchwał Rady Miejskiej Mikołowa,
  • występowania z inicjatywą uchwałodawczą,
  • występowania do Rady z wnioskiem o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium Burmistrzowi,
  • wykonywania innych zadań zleconych przez Radę Miejską Mikołowa w zakresie kontroli;
  • uprawnienie to nie narusza uprawnień kontrolnych innych komisji, powołanych przez Radę Miejską Mikołowa.
Radni:
Ewelina Kukla
Jan Przewoźnik
Krzysztof Jakubiec
Stanisława Hajduk-Bies
Ewa Chmielorz
Adam Zawiszowski
Zobacz więcej
9
Numer

Komisja nr 9 Skarg, Wniosków i Petycji

Kadencja: 2018-2023 Przewodniczący: Martyna Centkowska-Strzelczyk
Zadania:
  • skarg na działania Burmistrza i miejskich jednostek organizacyjnych,
  • wniosków i petycji składanych przez obywateli.
Radni:
Mateusz Bies
Martyna Centkowska-Strzelczyk
Katarzyna Głośna
Remigiusz Kuś
Agnieszka Fiola
Sylwester Czarnota
Ewa Chmielorz
Adam Zawiszowski
Zobacz więcej
10
Numer

Komisja nr 10 ds. Szkód Górniczych

Kadencja: 2018-2023 Przewodniczący: Andrzej Sukiennik
Zadania:
  • opiniowanie wniosków koncesyjnych dotyczących eksploatacji złóż i kopalin.
  • opiniowanie planów ruchu oraz dodatków do planów ruchu zakładów górniczych,
  • opiniowanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego terenów górniczych związanych z ochroną powierzchni i środowiska,
  • opiniowanie decyzji dotyczących wykorzystania lub składowania na terenie gminy odpadów pogórniczych,
Radni:
Andrzej Sukiennik
Krzysztof Jakubiec
Krzysztof Żur
Zobacz więcej
Logotypy UE