Przebudowa wiaduktu kolejowego – utrudnienia w ruchu

Przebudowa wiaduktu kolejowego – utrudnienia w ruchu

AKTUALIZACJA:
22.08 Wstrzymanie ruchu kolejowego
25.05 Wznowienie ruchu pociągów na odcinku linii kolejowej 140


25 kwietnia br. rusza największa tegoroczna inwestycja w Mikołowie – przebudowa wiaduktu kolejowego przy dworcu PKP oraz modernizacja układu drogowego pod i w okolicy wiaduktu. Będzie to IV i ostatni etap wieloletniego projektu budowy centrum przesiadkowego w Mikołowie.

Tak znacząca inwestycja wiąże się z utrudnieniami w ruchu. Na okres 4 miesięcy wstrzymany będzie ruch drogowy pod wiaduktem. Od 25 kwietnia wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Wprowadzone zostaną objazdy – patrz mapy poniżej. Pod wiaduktem zapewnione zostanie specjalnie przejście dla pieszych.

Od 27 kwietnia do odwołania wstrzymany zostanie także ruch pociągów.
W tym czasie funkcjonować będzie zastępcza komunikacja autobusowa.

Miejsca zatrzymywania się ZKA: www.kolejeslaskie.com/rozklad_jazdy/zastepcza-komunikacja-autobusowa

Zmiany w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich: S7, S71

Łączny czas wstrzymania ruchu kolejowego w ciągu całej inwestycji nie powinien przekroczyć 30 dni i będzie podzielony na dwa okresy.

Komunikacja miejska: wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej obejmujące trasy dojazdowe i wyjazdowe z przystanku Mikołów Dworzec:

Szczegóły pod adresem: Mikołów – przebudowa wiaduktu kolejowego oraz węzła drogowego ulicy Prusa i ulicy Miarki – ZTM Komunikaty (metropoliaztm.pl)

Chcesz otrzymywać informacje o utrudnieniach i zmianach w komunikacji drogą mailową?
Zapisz się do newslettera: centrum.przesiadkowe@mikolow.eu

Bieżące informacje dot. przebudowy

Całkowity koszt zadania to około 30 mln złotych. Prace powinny zakończyć się jesienią tego roku.

Dzięki inwestycji istniejący wiadukt o szerokości 9m zostanie rozebrany, a w jego miejsce pojawi się nowy – ponad 3 razy szerszy (28m). Zadanie to wykona PKP PLK. Urząd Miasta i Zakład Inżynierii Miejskiej z kolei zmodernizują wyjazd spod wiaduktu i skrzyżowanie ulic Wyzwolenia z Rybnicką. W tym miejscu powstanie rondo, które upłynni ruch. Pod wiaduktem przebiegać będą 4 pasy drogowe, obustronne chodniki i ścieżka rowerowa.

Logotypy UE