Ku pamięci Stanisława Michalskiego

s_michalski.jpg

Odejście Stanisława bardzo nas wszystkich zaskoczyło.
Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu Staszek telefonował do mnie i wypytywał o sprawy, które razem pilotowaliśmy. Czym prędzej chciał być na bieżąco i wrócić do swojej pasji jaką był Bujaków, Mikołów i działalność dla naszych mieszkańców. Prosił o przekazanie wszystkim pozdrowień i zapewniał, że zaraz do nas wraca.

W takich sytuacjach jak dzisiejszy pogrzeb, przebiegają mi przed oczami obrazy chwil spędzanych razem z osobą która odeszła. W przypadku Staszka były to oczywiście dyskusje i plany dotyczące naszego miasta, a w szczególności Bujakowa, czyli tej Jego ukochanej małej ojczyzny.
Żegnając Cię Staszku jako wspaniałego człowieka, jako Radnego niemalże od zawsze, bardzo gorąco Ci dziękuję
– za Twoje zaangażowanie i oddanie,
– za Twoją służbę i misję którą pełniłeś,
– za uczciwość i postawę godną naśladowania,
– dziękuję Ci za twoją wiedzę, dobre rady i przemyślenia, którymi mnie wspierałeś w pierwszych krokach na stanowisku burmistrza. Wiem, że będzie nam brakowało twojej pomocy.
W imieniu pracowników urzędu miasta i jednostek składam Ci podziękowania za zawsze bardzo konkretną i rzeczową współpracę.
Nasza liczna obecność tutaj dowodzi nie tylko o wielkim żalu po Twoim odejściu ale także świadczy o uznaniu dla Twoich zasług i jest wyrazem wdzięczności.
Pamięć o Tobie pozostanie na zawsze w naszych sercach,
a odprowadzając Cię dzisiaj nie mówimy żegnaj ale do kolejnego spotkania.

Odpoczywaj w pokoju
Burmistrz Mikołowa
Stanisław Piechula

W imieniu Radnych Rady Miejskiej Mikołowa, obecnej i poprzednich kadencji, przekazuję wyrazy współczucia pogrążonej w żałobie rodzinie, bliskim, mieszkańcom Bujakowa oraz podziękowania, dla ciebie Panie Stanisławie; za wiele lat pracy społecznej i samorządowej.
    Jakim Ciebie zapamiętamy, my samorządowcy? zawsze skromny, bezinteresowny, wrażliwy na krzywdę ludzką, oddany dobrej sprawie, spokojny i opanowany w działaniach, wzór dla młodych, patriota.
    Wszystko czego się podejmowałeś; obowiązki, zadania były zawsze na sto procent.
    Twoje myśli, doświadczenie, wiedza samorządowa i podejmowane decyzje, zmieniały bieg historii naszej małej ojczyzny Mikołowa.
Panie Stanisławie Ty jesteś już częścią tej naszej historii, dobrej historii Mikołowa.

Spoczywaj w pokoju.
Przewodniczący Rady Miejskiej Mikołowa
Michał Rupik


Komentarze (0)
Ku pamięci Stanisława Michalskiego
Brak komentarzy
Logotypy UE