Zewnętrzny punkt pobrań materiału do badań w kierunku COVID 19

Zewnętrzny punkt pobrań materiału do badań w kierunku COVID 19


Od dnia 25.11.2020r. Poradnia Rodzinna „Nasza-Poradnia” uruchomiła zewnętrzny punkt pobrań materiału do badań w kierunku COVID-19 typu drive-thru.
Punkt zlokalizowany jest w Mikołowie na ul. Żwirki i Wigury 2 przy Starostwie Powiatowym
Przeznaczony jest dla osób:

 • które posiadają elektroniczne zlecenie od lekarza rodzinnego;
 • które wyjeżdżają do uzdrowiska – osoby te mogą wykonać badanie najwcześniej na 6 dni przed terminem wyjazdu, ( pacjenci muszą posiadać numer elektronicznego zlecenia wystawione przez uzdrowisko);
 • które są dializowane i potrzebują tego badania;
 • którzy chcą wykonać badanie prywatnie: koszt takiego badania to 350 zł.
  Jak umówić się na badanie?
  Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna
  pod numerem tel.: 531-620-335 Telefon jest czynny w godzinach 8.00-20.00

  Jeśli nie dodzwoniłeś się do nas – napisz sms ze swoimi danymi: imię, nazwisko, pesel i numer zlecenia. Oddzwonimy z informacją o godzinie przyjęcia. Pacjenci umawiani są w 10 minutowych odstępach.
  Jak dokładnie działa punkt pobrań?

  Osoby, które otrzymały elektroniczny numer zlecenia na pobranie badania, umawiają się telefonicznie na dzień i godzinę pobrania materiału – wymaz z gardła i/ lub nosa. To samo dotyczy osób, które dostały informacje o terminie wyjazdu do uzdrowiska.

  Punkt pobrań jest czynny: w dni powszednie, od poniedziałku do piątku: 14:00 – 18:00
  sobota, niedziela: 9.00 – 13.00


  Jak wygląda pobranie wymazu?
  Osoby umówione na pobranie materiału podjeżdżają swoim samochodem i nieopuszczając pojazdu czekają na podejście personelu medycznego. Pracownik sprawdza tożsamość pacjenta (proszę przygotować dowód osobisty i numer zlecenia) i przez opuszczoną szybę w pojeździe pobiera wymaz z gardła i / lub nosa.
  Dojazd – pierwszym zjazdem od strony ulicy Żwirki i Wigury, zaś po dokonaniu wymazu, bez konieczności wysiadania z auta, wyjeżdża się drogą wzdłuż budynku starostwa do ulicy Żwirki i Wigury – drugi zjazd.
  Ze względów epidemiologicznych pobranie badania można wykonać TYLKO w samochodzie !

  WAŻNA INFORMACJA !
  Na 3 godziny przed planowanym badaniem, należy powstrzymać się od:
 • jedzenia
 • picia ( dopuszcza się spożycie wody)
 • żucia gumy
 • palenia tytoniu
 • mycia zębów
 • zażywania leków typu: pastylki do ssania, syropy, spray do nosa.
  Odbiór wyników;

  Jeśli miałeś skierowanie od lekarza rodzinnego lub z uzdrowiska wynik odczytasz na Internetowym Koncie Pacjenta oraz zostaniesz poinformowany o nim przez lekarza/ uzdrowisko.
  Pacjenci prywatni dostają kody, które umożliwiają otrzymanie wyniku online, lub przyjeżdżają po wynik do punktu pobrań w godzinach pracy punktu. Można dodatkowo otrzymać wynik w języku angielskim, należy taka potrzebę zgłosić personelowi przed pobraniem wymazu.

Drugi punkt znajduje się przy parkingu krytej pływalni Aqua Plant. Tu badania można wykonać każdego dnia w godzinach od 8.00 – 12.00. Wjazd odbywa się zjazdem z ronda przy szkole podstawowej nr 3 w dół w kierunku parkingu za krytą pływalnią do ustawionego namiotu, zaś wyjazd z namiotu drogą w górę. Badania z ważnym skierowaniem realizowane są bezpłatne, badanie prywatne płatne 100% – 350 zł.

Logotypy UE