ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH w październiku

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH w październiku

Informujemy, iż w październiku przeprowadzona zostanie kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych z posesji jednorodzinnych. Odbiór odpadów będzie realizowany zgodnie z otrzymanym przez mieszkańca harmonogramem odbioru odpadów komunalnych. Harmonogramy są także dostępne na stronie internetowej http://odpady.mikolow.eu w zakładce harmonogramy 2019. Odpady należy posegregować i wystawić w dniu wywozu przed posesję do godziny 6.00.

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach, workach i kontenerach na odpady.

Odpady wielkogabarytowe oraz gruz z drobnych remontów umieszczony w workach o pojemności 60 l (maksymalnie 10 worków) są odbierane w czasie prowadzonych zbiórek bezpośrednio z nieruchomości. Istnieje również możliwość dostarczenia tych odpadów we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mikołowie (PSZOK) przy ul. Dzieńdziela 44.

Do grupy odpadów wielkogabarytowych zaliczamy m.in.: Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy:
*meble, *wykładziny, * dywany, *drewno opakowaniowe typu palety, *stoły, * krzesła, *szafy, *tapczany, * materace, * łóżka, * duży złom metalowy np. suszarki na pranie, * lustra i szyby okienne, * wykładziny, *wózki dziecięce, * rowery, *deski do prasowania, *opony z samochodów osobowych, *opony z jednośladów np. motorowerów, motocykli, rowerów, *zabawki dużych rozmiarów bez elektroniki, *pierzyny, kołdry, poduszki, *meble ogrodowe, *baseny ogrodowe, *trampoliny, * sprzęt sportowy np. hulajnogi, narty, sanki, rolki. W trakcie zbiórki odbierany jest gruz z drobnych remontów umieszczony we wzmocnionych workach o poj. 60 l. a) wszelkiego rodzaju odpady remontowo- budowlane takie jak m.in.:  *papa, *wełna mineralna, *wata szklana, *okna, *deski drewniane, *ramy okienne, *belki, *panele, *drzwi, *płoty metalowe i drewniane, *wanny, * brodziki wraz z kabiną prysznicową, *umywalki, *zlewozmywaki, * muszle toaletowe, spłuczki, *grzejniki, *dachówki, *płytki PCV, *rolety;

b) odpady niebezpieczne takie jak m.in.: *opakowania po farbach, *resztki farb, klejów, lakierów, żywic, w tym środki do konserwacji i ochrony drewna, *środki ochrony roślin, *baterie, *akumulatory, *kanistry, *rozpuszczalniki i środki czyszczące, *zużyte kartridże i tonery; c) pozostałe odpady takie jak m.in.: *części samochodowe np.: szyby, zderzaki, reflektory, *opony z samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych, *odpady zmieszane.

Odpady remontowo – budowlane oraz odpady niebezpieczne wyszczególnione w tabeli można dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Mikołowie przy ul. Dzieńdziela 44, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do godz. 20.00, w soboty od godz. 8.00 do godz.16.00.

Odpady komunalne dostarczane do PSZOK są przyjmowane nieodpłatnie wg następujących limitów ilościowych:

– zużyte opony – do 100 kg/rok/nieruchomość

– odpady budowlane i remontowe- do 200 kg/rok/nieruchomość

– odpady wielkogabarytowe – do 300 kg/rok/nieruchomość.

Wyżej wymienione odpady dostarczone powyżej limitów są przyjmowane za dodatkową opłatą wynoszącą 565,16 zł brutto/tonę. Limit dotyczy ilości na jedną nieruchomość w danym roku kalendarzowym.

W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przyjmowane są tylko odpady posegregowane.

Logotypy UE