XVIII Seminarium Trzeźwościowe

XVIII Seminarium Trzeźwościowe

Tradycyjnie od 18 lat w Ogólnopolskim Dniu Trzeźwości, który obchodzony jest w Wielki Poniedziałek w Mikołowie organizowane jest Seminarium Trzeźwościowe.
Tegoroczne odbyło się 14 kwietnia i zgromadziło około trzystu gości. Wśród zaproszonych znaleźli się eurodeputowany Jan Olbrycht, posłanka Izabela Kloc, senator Bolesław Piecha, poseł Grzegorz Matusiak. Nie zabrało również samorządowców, przedstawicieli policji, oświaty, duchowieństwa, klubów abstynenta, a przede wszystkim młodzieży, do której jak podkreślał jego główny organizator Tadeusz Rosa, seminarium jest skierowane. Jego oficjalnego otwarcia dokonali wspólnie burmistrz Marek Balcer oraz starosta Henryk Jaroszek. 
Tegoroczne spotkanie nosiło tytuł: Krzywdzenie oraz zaniedbywanie emocjonalne dzieci i młodzieży. Konsekwencje. Przeciwdziałanie. Wzmacnianie rodzin. Tradycją tych spotkań jest  odczytanie przesłania przygotowanego przez słuchaczy Powiatowej Młodzieżowej Szkoły Liderów, której XV edycja odbyła się w marcu.
– Od  waszego sposoby wychowania zależą nasze dalsze wybory, decyzje życiowe, relacje z innymi. Przestrzegajcie nas przed wstąpieniem w różnego rodzaju sekty. Jeśli nie będziecie  poświęcać nam  większej uwagi zaczniemy szukać przyjaźni i wsparcia, często u osób, które namawiają nas do zażywania wszelakich środków  psychoaktywnych. Karajcie nas rozsądnie bez użycia przemocy – z takim apelem w imieniu słuchaczy tej szkoły do dorosłych zwróciła się  Weronika Kot, jedna ze słuchaczek PMSL. Właśnie o roli rodziny mówili zaproszeni na seminarium wykładowcy między innymi Andrzej Winkler i Liliana Krzywicka. Z kolei o przemocy w rodzinie  mówiła komisarz Anna Musioł z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. 

Komentarze (0)
XVIII Seminarium Trzeźwościowe
Brak komentarzy
Logotypy UE