W prosty sposób o budżecie

Serdecznie zapraszamy 30 marca do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z cyklu Miasta Idei. Podczas wydarzenia wspólnie z mieszkańcami debatować będziemy nad budżetem miasta.

To bardzo istotny temat, bowiem budżet miasta to pieniądze mieszkańców, które mają im służyć. Chcemy, by Mikołów był miastem obywatelskim, by podejmowane tu decyzje… zapadały w możliwie największym stopniu przy udziale lokalnej społeczności.

W prosty i przystępny sposób omówimy czym jest budżet miasta a także porozmawiamy o tym, jak nim zarządzać myśląc o mieście jak o nieco większym domu.

Podczas warsztatów z mieszkańcami stworzymy modelowy „obywatelski” budżet miasta, zastanowimy się skąd Mikołów ma pieniądze, sprawdzimy na co wydaje najwięcej i przekonamy się, na ile mieszkańcy mają na to wpływ. Spróbujemy też razem przeczytać budżet miasta i sprawdzimy, co w nim jest niezrozumiałe. Razem z mieszkańcami stworzymy dla miasta instrukcję jak prezentować go w przyszłości, tak by wydatki i dochody były przejrzyste jak domowy budżet.

Organizatorami wydarzenia są Gazeta Wyborcza i Urząd Miasta
w Mikołowie.

Komentarze (0)
W prosty sposób o budżecie
Brak komentarzy
Logotypy UE