Tego jeszcze nie grali, zapraszamy na finał!

Tego jeszcze nie grali, zapraszamy na finał!

Ostatni piątek wakacji (28.08) to zarazem ostatni koncert z cyklu Letniego Grania. Finałowy wykon zapowiada się interesująco, bo dosłownie i w przenośni czegoś takiego jeszcze nie graliśmy!

W ciągu ostatnich 6 lat na mikołowskiej scenie mogliśmy zobaczyć artystów reprezentujących niemal wszystkie gatunki muzyczne. Jazz, blues, różne odmiany muzyki gitarowej i elektronicznej, reggae czy hip-hop. Na scenie Letniego Grania występowali soliści, duety, zespoły a nawet orkiestry!

Tym razem zapraszamy na występ jakiego jeszcze nie było. Koncert operowo – operetkowy.

W programie koncertowym będzie można usłyszeć muzykę operową włoskiego stylu „bel canto”, pieśni neapolitańskie, czy niezapomniane duety operetkowe. Pojawią się kompozycje m.in. takich mistrzów jak V. Bellini, G.Verdi, I.Kalman.

Na scenie wystąpi Glamour String Quartet, w skład którego wchodzą: Barbara Pietrzak – I skrzypce, Aleksandra Gargas – II skrzypce, Malwina Tkaczyk – altówka, Daria Kasprzak – wiolonczela

oraz soliści: Oskar Jasiński – tenor, Zofia Garganisz – sopran.

Koncert z największymi przebojami operetki i opery zaplanowany jest na godzinę 19:00.

W ramach Letniego Grania od samego początku staraliśmy się promować lokalnych artystów, tworzących w naszym mieście lub jego okolicach (w tym roku mogliśmy usłyszeć i zobaczyć m.in. młode i zdolne trio ZOŚKA) dlatego…

absolutnym finałem Letniego Grania 2020 będzie koncert mikołowskiego zespołu IKSY (20:30).

Jak piszą sami o sobie:

„w swojej twórczości z łatwością łączą różne gatunki muzyczne, obdzierają literaturę ze sztampy i patosu. Tworzą i grają muzykę tak jak czują, bez względu na istniejące trendy. Używają przy tym gier słownych, ironii i absurdalnych kontekstów zaczerpniętych z popkultury.”

Zespół IKSY wystąpi w składzie:

Agata Duda – wokal, ukulele
Radek Kasprzycki – gitara elektryczna,
Kuba Kasprzycki – gitara basowa
Filip Bojdoł – skrzypce
Piotr Harazin – perkusja

Na początku tego roku, premierę miał ich pierwszy album długogrający zatytułowany „Piękno Chaosu”. Numery z tego jak i poprzednich wydawnictw usłyszymy już o 20:30.

Zapraszamy na finał!

Logotypy UE