Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

11 listopada świętowaliśmy 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Uroczystości w naszym mieście rozpoczęły się od mszy za Ojczyznę odprawionej w bazylice św. Wojciecha. Uczestniczyły w niej władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, uczniowie i harcerze.

Po mszy delegacja władz miasta, harcerze, uczniowie i przedstawiciele służb mundurowych złożyli kwiaty pod tablicami pamięci przy bazylice.

Delegacja władz miasta w osobach burmistrza Stanisława Piechuli, przewodniczącej Rady Miasta Katarzyny Syryjczyk –Słomskiej, wiceburmistrzów Mateusza Handla i Iwony Spychały-Długosz złożyła także wieniec pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu. Uczyniły to również władze powiatu oraz przedstawiciele straży pożarnej i policji.

Popołudniowe obchody odbyły się na Placu Harcerskim, a rozpoczęły się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wciągnięcia flagi państwowej na maszt. Po czym rozpoczęło się świętowanie, było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z mikołowskimi chórami i harcerzami, pieczenie kiełbasek przy wcześniej przygotowanych przez strażaków koksiakach, rozdawane były biało–czerwone torby z logo Mikołowa. Nie zapomniano również o najmłodszych, których zaproszono do wspólnego rysowania, zabawy z bańkami, a przede wszystkim zachęcono do udziału w grze plenerowej na terenie Plant, gdzie rywalizujące w niej drużyny poszukiwały zawartości tajemniczego pudełka, które dziadek zostawił wnukowi, a mieściły się w nim najistotniejsze w życiu rzeczy.

Logotypy UE