Rusza eko-akcja: Dbamy o to, co mamy

Rusza eko-akcja: Dbamy o to, co mamy

„Jestem tu, bo chciałem zaproponować Wam współpracę. To dla mnie bardzo istotny temat” – tak Matusz Handel zastępca burmistrza rozpoczął swoją pierwszą eko-lekcję skierowaną do uczniów szkół podstawowych i średnich. Tym samym w Mikołowie ruszyła kampania, celem której jest zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie z sobą kryzys ekologiczny.

Pacyficzna wyspa – trzy razy większa od Polski – uformowana tylko i wyłącznie ze śmieci, setki tysięcy martwych zwierząt w oceanach i na lądzie, skażone pożywienie, które codziennie pochłaniamy, to dzisiejsza rzeczywistość.

Dlatego Mateusz Handel zastępca burmistrza chce zwrócić uwagę szczególnie młodych osób na ten problem. To oni będą najlepszymi ambasadorami akcji, a dzięki temu jej przesłanie będzie mogło dotrzeć do jak najszerszej liczby osób. Zastępca burmistrza pokazał także młodym, jakich zmian sam dokonał już w urzędzie. W tego typu działaniach, najlepiej zaczynać od siebie.

Pierwsza odsłona eko-akcji dotyczy ograniczenia plastiku w codziennym użytkowaniu. Przy tej okazji 4 pierwsze mikołowskie podstawówki otrzymały tzw. poidełka – czyli specjalne kraniki (znane z amerykańskich seriali młodzieżowych), z których można będzie pić wodę. Akcja ma charakter stały, kolejna odsłona już za kilka miesięcy.

Logotypy UE