Puchar dla Powrotu

Piłkarze Klubu Abstynenta „Powrót” zwyciężyli w zorganizowanym 7 września turnieju piłkarskim będącym imprezą towarzyszącą Kampanii Społecznej Łańcuch Czystych Serc.

Rozgrywki odbyły się na Orliku przy ul. Zawilców, zaś oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Stanisław Piechula w obecności posła Krzysztofa Gadowskiego oraz głównej organizatorki Katarzyny Gembary.

Tym razem rywalizowały ekipy: OSP Kamionka, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Powrót”, Mikołowskiej Młodzieżowej Szkoły Liderów ,Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Mikołowskiego Powiatowego Klubu Młodzieżowego. W pierwszym spotkaniu zagrały reprezentacje pogotowia i szkoły liderów. Tu lepszymi okazali się zawodnicy reprezentujący Wojewódzką Stację Pogotowia Ratunkowego wygrywając 5 do 1, zaś jedyna bramka dla Szkoły Liderów w tym pojedynku padła z rzutu karnego.

Ekipa pogotowia ratunkowego ukończyła turniej na miejscu drugim zdobywając 9 punktów, zaraz za nimi na najniższym stopniu podium uplasowali się piłkarze Szkoły Liderów gromadząc 4 punkty. Na czwartej pozycji znalazł się Mikołowski Powiatowy Klubu Młodzieżowy, a piątą lokatę zajęła ekipa OSP Kamionka. Ta drużyna zdobyła również puchar Fair Play. Królem strzelców turnieju został Dawid Gajda grający w barwach Pogotowia Ratunkowego. Zdobył on 13 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się gracz tej samej ekipy Seweryn Botor. Najmłodszym zawodnikiem był 17 letni Wojciech Dawid z OSP Kamionka, a najstarszym 44 letni Robert Bobiński reprezentant Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Puchary i statuetki wręczali starosta mikołowski Mirosław Duży oraz burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula. Obecny był również sekretarz powiatu Łukasz Ryguła i przedstawiciele MOSiR w Mikołowie.