Promocja książki o Biskupie Kurpasie

Promocja książki o Biskupie Kurpasie

Staraniem Mikołowskiego Towarzystwa Historycznego ukazała się książka Mariusza Dmetreckiego i Józefa Żura „Paniowy w 100-lecie Urodzin Biskupa Józefa Kurpasa” będąca  pierwszą publikacją firmowana przez  Mikołowskie Towarzystwo Historyczne.
Promocja książki odbyła się 18 marca w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mikołowie. Wśród zaproszonych gości znalazł się arcybiskup senior Damian Zimoń, któremu towarzyszyli m.in.: ks. dziekan Mirosław Godziek, ks. proboszcz Franciszek Pyrek oraz ks. Bernard Macioń. Władze Mikołowa reprezentował wiceburmistrz Adam Zawiszowski.
Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu powstałego w trakcie  uroczystości upamiętniających 100-lecie urodzin biskupa Kurpasa, które odbyły się w 2012 w Paniowach.  W trakcie promocji autorzy książki wspominali o wcześniej powstałych monografiach dotyczących Paniów.
-Jest czwartą pozycja dotyczącą tej miejscowości. Pierwszą była monografia Ludwika Musioła i Huberta Szymankiewicza, w roku 1993 Janina Szołtysek napisała o tutejszym szkolnictwie, a w 2008 roku wspólnie z nią wydałem „Ocalić od zapomnienia. Z dziejów szkoły paniowskiej” – mówił Mariusz Dmetrecki.
W trakcie spotkania swoimi wspomnieniami związanymi z biskupem Kurpasem dzielili się m.in. Eryk Muszer, były dyrektor I LO im. Karola Miarki czy też arcybiskup Zimoń.  
Książka dostępna jest w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w jej filii w Paniowach w cenie 28 zł (miękka oprawa) i 35 zł (oprawa twarda). Cały wpływ ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele miejscowej parafii.

Komentarze (0)
Promocja książki o Biskupie Kurpasie
Brak komentarzy
Logotypy UE