Policjanci podsumowali rok

Policjanci podsumowali rok

13 lutego w starostwie odbyło się doroczne spotkanie samorządowców powiatu mikołowskiego ze stróżami prawa. W spotkaniu uczestniczył  zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Roman Rabsztyn, policjanci powiatu mikołowskiego, przedstawiciele prokuratury, straży pożarnej i miejskich. Władze Mikołowa reprezentował burmistrz Marek Balcer oraz przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Socha.
Przedstawiająć sytuację dotyczącą pracy mikołowskiej policji oraz podległych komisariatów komendant KPP w Mikołowie Tomasz Olesiński zwrócił uwagę na wzrost wykrywalności, która w 2012 roku kształtowała się na poziomie 66 procent, a w 2013 było to 67,7 procent i było lepszym wynikiem niż średnia wojewódzka.
– W kategorii siedmiu najbardziej uciażliwych przestępstw w naszym powiecie jest bezpieczniej aniżeli w województwie – zapewnił Tomasz Olesiński.  
W trakcie spotkania przedstawiono również dane dotyczące ruchu drogowego. W ubiegłym roku na drogach powiatu mikołowskiego doszło do 88 wypadków, rok wcześniej 66. Kolizji było około 900. Policjanci odnotowali 208 przestępstw związanych z pijanymi kierowcami i 126 kolizji z ich udziałem.
Dodatkowo policjanci w 2013  przebadali pod względem trzeźwości  ponad 103 tysiące kierowców. W całym kraju policja dokonała  8 milionów takich badań, a w samym województwie śląskim dwa miliony.

Komentarze (0)
Policjanci podsumowali rok
Brak komentarzy
Logotypy UE