Płać podatek w Mikołowie

Płać podatek w Mikołowie

Ruszyła akcja informacyjna zachęcająca mieszkańców do płacenia podatków w naszym mieście. Ma ona skłonić podatników również tych, którzy mieszkają w naszym mieście, choć nie są  tu zameldowani do rozliczania się w naszym urzędzie skarbowym.   
 – Okazuje się, że część społeczeństwa błędnie myśli, że w corocznym zeznaniu podatkowym PIT w rubryce „miejsce zamieszkania” trzeba podać adres zameldowania, jaki mamy w dowodzie osobistym. Nic bardziej mylnego. Według przepisów podatkowych, w rubryce tej należy podać adres zamieszkania (aktualnego przebywania) – przyznaje Adam Giza rzecznik prasowy UM.
Dlatego też miasto rozpoczęło akcję, która ma zachęcić do płacenia podatków w Mikołowie.
– Ma ona skłonić rzeszę osób mieszkających w Mikołowie a  zameldowanych – przed laty w innych miastach, że warto w zeznaniu rocznym wpisać adres mikołowski i złożyć PIT w faktycznym miejscu zamieszkania. Prowadząc akcję informacyjną rozsyłamy ulotki, przekazujemy wiadomości w mediach społecznościowych jak się rozliczyć,. Nasz Urząd Skarbowy także w godzinach urzędowania służy pomocą. Dodatkowo przypominamy, że jeżeli ktoś już złożył swoje zeznanie, w innym mieście może podejść do Urzędu Skarbowego i złożyć bezpłatną korektę nadruku ZAP 3 – i tam wpisać mikołowski adres zamieszkania.Warto przypomnieć mieszkańcom Mikołowa, że z pobranych co rocznie podatków finansujemy m.in.: rozwój infrastruktury gminy, budżety jednostek podległych gminie, rozwój szkół i przedszkoli, instytucji kultury itp. Jednym słowem chcesz aby Mikołów był piękny i nowoczesny – płać podatku w naszej gminie – dodaje Adam Giza  – dodaje Adam Giza.

Komentarze (0)
Płać podatek w Mikołowie
Brak komentarzy
Logotypy UE