PKOBiegCharytatywny w Mikołowie – zamień wysiłek na posiłek dla dzieci

PKOBiegCharytatywny w Mikołowie – zamień wysiłek na posiłek dla dzieci

PKOBiegCharytatywny w Mikołowie – zamień wysiłek na posiłek dla dzieci

 
PKO Bank Polski zaprasza na ogólnopolski bieg sztafetowy, który pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartuje 19 września. Akcja rozegra się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym w Mikołowie. Zarejestruj swoją drużynę i przyłącz się do biegu – każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka.

 
Bieg rozpocznie się w sobotę 19 września o godz. 9.50 – jednocześnie na stadionach 12. miast w Polsce. W Mikołowie zawody odbędą się w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym MOSiR, przy ul. Żwirki i Wigury 45. Zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody. 

 
PKO Bieg Charytatywny to fantastyczna inicjatywa, ponieważ łączy przyjemność biegania z przyjemnością pomagania – mówi Dorota Gardias, prezenterka TVN, ambasadorka biegu. – Podczas jednej godziny wspólnego pokonywania okrążeń możemy zrobić coś dobrego dla siebie, dla naszej kondycji i zdrowia, a równocześnie dla dzieci, które potrzebują pomocy. Po takim biegu na pewno poczujemy satysfakcję i przypływ pozytywnej energii – zachęca Dorota Gardias.

 
Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl. Warto pamiętać, że na każdym stadionie liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób. Opłatę startową w wysokości min. 25 zł za całą drużynę należy przekazać na konto dedykowane dla Mikołowa: 86 1020 1068 0000 1902 0282 4761. Kwota ta również zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom.

 

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Silesia Marathon, PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni czy Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe „biegnę dla…”. Od 2013 r. Bank zorganizował 119 akcji, w których uczestniczyło prawie 40 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,7 mln zł. W 2015 r. odbyły się już 32 takie akcje, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 490 tys. zł dla najbardziej potrzebujących.

 

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie, mają możliwość pomocy dzieciom w regionie, w którym odbywa się bieg poprzez dokonywanie wpłat na odpowiednie konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Dla Mikołowa jest to konto numer: 05 1020 1068 0000 1202 0282 5107. Przelew powinien być zatytułowany „Darowizna na dożywianie dzieci“.

 
Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
https://instagram.com/pkobiegajmyrazem

 
***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto w I kwartale 2015 roku wyniósł 647 mln zł. Został uhonorowany nagrodą „Bank of the Year in Poland” przyznaną przez miesięcznik „The Banker” należący do „Financial Times”. PKO Bank Polski zajął pierwsze miejsce w rankingu Najlepszy Bank dla Firm miesięcznika „Forbes”, uzyskując sześć gwiazdek w ogólnej klasyfikacji. Bank uplasował się także w ścisłej czołówce, zajmując 3. pozycję w rankingu Jakość na Bank 2013, przygotowanym przez TNS Polska oraz „Puls Biznesu”. Contact Center Banku po raz siódmy zwyciężył w cyklicznym badaniu infolinii bankowych, przeprowadzanym przez ARC Rynek i Opinia. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył w rankingu 50 największych banków w Polsce miesięcznika finansowego „Bank”. W tegorocznej edycji rankingu zwyciężył w kategorii Banki finansujące nieruchomości, a wśród banków oferujących kredyty konsumenckie Consumer finance zajął 3. miejsce. W XII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013 „Gazety Bankowej” PKO Bank Polski otrzymał nagrodę w kategorii Bankowość elektroniczna i e-finanse, którą kapituła konkursu przyznała PKO Bankowi Polskiemu za wdrożenie aplikacji IKO. Bank wygrał również w kategorii Systemy back office za wdrożenie Centrum Innowacji. O tytuł Lidera walczyło kilkanaście instytucji finansowych, przede wszystkim z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Kapituła Konkursu VIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej nagrodziła PKO Junior w kategorii Projekt Roku. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju. Pozostaje najbardziej wartościową marką polskiej bankowości według magazynu „The Banker”, który wycenił wartość marki PKO Banku Polskiego na 1,25 mld dolarów. W Rankingu Najcenniejszych Polskich Marek 2014 „Rzeczpospolitej” marka PKO Banku Polskiego pozostała najcenniejsza w kategorii finanse – jej wartość wyceniono na 3,6 mld złotych. Kapituła Konkursu Liderów Świata Bankowości, organizowanego w ramach Polskiego Kongresu Gospodarczego, przyznała PKO Bankowi Polskiemu nagrody w kategoriach Najlepszy Bank oraz Najbardziej Innowacyjny Bank w 2012 roku za nową ofertę Szkolnych Kas Oszczędności. Bank znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w rankingach przygotowanych w oparciu o opinie studentów. Wysoką pozycję Banku potwierdzają badania międzynarodowej firmy Universum Global i stowarzyszenia AIESEC, przeprowadzane wśród studentów najlepszych uczelni w kraju. PKO Bank Polski jest także laureatem plebiscytu Złoty Bankier 2013 w kategorii Najlepszy kredyt hipoteczny i Innowacja Finansowa za aplikację IKO.

 

Komentarze (0)
PKOBiegCharytatywny w Mikołowie – zamień wysiłek na posiłek dla dzieci
Brak komentarzy
Logotypy UE