Oferta dla przyszłych studentów

Oferta dla przyszłych studentów

24 uczelnie wyższe i dziesiątki kierunków, w który mogli wybierać uczniowie szkół średnich, którzy 25 lutego odwiedzili halę MOSiR. Właśnie tam odbywały się IV Targi Edukacyjne Szkół Wyższych. Wśród wystawców znalazły się m.in. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa z Oświęcimia, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, czy też Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach. Swoją ofertę prezentowały zarówno szkoły, które na targach obecne od samego początku, jak i te, które zadebiutowały, chociażby krakowski Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II.
– Oferujemy studia na 12 kierunkach oraz dwa nowe programy dla studentów: Wsparcie na starcie, który pozwala żakom przez pierwszy rok płacić tylko sto złotych czesnego za miesiąc, zaś pozostałą część pokrywają pracodawcy oraz drugi projekt: Trzy dni studiujesz dwa dni pracujesz dający słuchaczom szansę godzenia pracy z nauką – mówi Artur Mól z Wyższej  Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
– Studenci najczęściej pytają o wysokość czesnego, możliwość odbycia praktyk, wymian zagranicznych oraz o akademiki – mówi Marcin Ochman z Wyższej Szkoły Zarzadzania Marketingowego i Języków Obcych Gallus w Katowicach .  
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witolda Pileckiego z Oświęcimia już po raz trzeci obecna była na targach.
– Tym razem startujemy z nowymi kierunkami: zarządzanie i inżynieria produkcji oraz lingwistyka korporacyjna niemiecko-angielska. Naszym autem na pewno jest to, iż jesteśmy uczelnią publiczną i studia są bezpłatne  – wyjaśnia Monika Bartosz, rzecznik prasowy uczelni.  

 

Komentarze (0)
Oferta dla przyszłych studentów
Brak komentarzy
Logotypy UE