Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości

Od mszy świętej w intencji ojczyzny w bazylice św. Wojciecha odprawionej 9 listopada rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Niepodległości. W ich trakcie poświęcona została tablica ku czci pomordowanych w Katyniu oraz ofiar katastrofy Smoleńskiej ufundowana przez komitet „Tożsamość”. 
Po mszy w asyście  kompanii reprezentacyjnej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, pocztów sztandarowych oraz formacji Ochotniczej Straży Pożarnej przemaszerowano na Rynek, gdzie władze Mikołowa, powiatu mikołowskiego, uczniowie, harcerze oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich złożyli kwiaty. 
– Sytuacja dokoła naszych granic mówi nam, że o niepodległości nie można zapomnieć. To nie jest rzecz dana nam raz. Ważne jest by ją utrzymać, również jako niepodległość własnych poglądów od narzucanych ideologii, których to w historii mieliśmy już bardzo wiele  – mówił  na mikołowskim rynku burmistrz Marek Balcer.
Uroczystość zakończył apel poległych oraz wojskowa salwa honorowa.  Nie mogło również zabraknąć przygotowanej dla mieszkańców  grochówki z kotła.

Komentarze (0)
Obchody Święta Niepodległości
Brak komentarzy
Logotypy UE