Najlepsi na mikołowskim mityngu

Najlepsi na mikołowskim mityngu

25 maja br. na Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego gościł najlepszych lekkoatletów z całej polski.  W imprezie wzięli udział wielokrotni rekordziści Polski, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy, olimpijczycy z Londynu i Pekinu tacy jak Artur Noga, Dawida Tomala, Sylwester Bednarek, Michał Pietrzak, Wojciech Theiner, Konrad Bukowiecki, Tina Matusińka czy Magdalena Gorzkowska.
Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak skok o tyczce, sprinty, skok wzwyż, chód sportowy czy biegi średniodystansowe.
W biegach na 200m zwyciężyła Monika Szczęsna z wynikiem 24,68, natomiast w kategorii kobiet najlepszy był Michał Pietrzak z wynikiem 21,81.
W konkurencji skok o tyczce najlepsza okazała się Natalia Krupińska uzyskując wynik 3,90m dla, której był to rekord sezonu.
Zacięta walka trwała w konkurencji skoku wzwyż gdzie zwyciężył Sylwester Bednarek z wynikiem 2,25m wyprzedzając Macieja Kendzierskiego i Wojciecha Theinera.
W chodzie sportowym, w którym startowało najwięcej olimpijczyków zwyciężyła Paulina Buziak a w kategorii mężczyzn Dawid Tomala.
Biega na 1000m kobiet bezapelacyjnie wygrała Katarzyna Broniatowska z wynikiem 2:41.06
Dawid Waloski zwyciężył z wynikiem 3:49.59 w konkurencji biegu na dystansie 1500m.
Odbyły się również pokazy biegu przez płotki, pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem.
Konrad Bukowiecki pokazał wszystkim kibicom prawidłową technikę pchnięcia kulą oraz próbkę swoich nieprzeciętnych możliwości pchając na dużą odległość.
Największa gwiazda Mityngu Artur Noga zaprezentował wraz z młodymi adeptami skoków przez płotki prawidłową technikę biegu i rozgrzewkę oraz pokazał próbkę swoich możliwości.
Kibice również mogli zobaczyć pokaz konkurencji rzut oszczepem, podczas której zawodnicy swoimi coraz dalszymi rzutami stworzyli między sobą małą rywalizację.
Podczas imprezy startowali również młodzi sportowcy z Mikołowa i okolic, którzy rywalizowali między sobą w biegach na dystansach 60 i 600m. Najlepszy rezultat spośród mikołowian uzyskała Sandra Polak, która w biegu na 60m zajęła 2 miejsca, natomiast w biegu na 600m 5 miejsce zajęła Klaudia Wróbel.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, którzy swoją obecnością uświetnili 1 Mityng Lekkoatletyczny w Mikołowie, a także sponsorom Bankowi MBS i firmie Decathlon, współorganizatorowi Silesiathletics, partnerowi AWF Katowice, a w szczególności kibicom, którzy tak licznie zjawili się na trybunach by oklaskiwać sportowców.
Dziękujemy również patronom medialnym oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 1 Mityngu Lekkoatletycznego w Mikołowie. 
informacja:MOSIR Mikołów
zdj. Marek Wójcik

Komentarze (0)
Najlepsi na mikołowskim mityngu
Brak komentarzy
Logotypy UE