Mikołowianie Roku 2016

W sobotę 25 lutego wręczono statuetki Mikołowianina Roku 2016. Otrzymały je osoby, które dzięki swoim osiągnięciom, działaniom czy postawie wyróżniają się w Mikołowie na niwie kulturalnej, biznesowej, społecznej i sportowej. To również osoby, które dzięki temu, co czynią rozsławiają i promują nasze miasto – nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. 

 

W kategorii SPORT tytuł Mikołowianina Roku 2016 otrzymał DANIEL MACIOŁ.

Podczas czerwcowych Mistrzostw Europy 2016 wygrał plebiscyt na najlepszego bilardowego juniora Europy (Youth Player of the Year 2015). Sukcesy Daniela w 2016 to m.in. 2 tytuły Mistrza Polski do lat 19, dwa tytuły Wicemistrza Europy do lat 19 oraz tytuł Wicemistrza Świata do lat 19. Daniel w trzech startach zdobył trzy medale mistrzostw świata. W roku ubiegłym mikołowianin zdobył tytuł mistrza świata do lat 17, a 2 lata temu w debiucie wywalczył brązowy medal w tej kategorii wiekowej, co jest nie tylko najlepszym dotychczasowym wynikiem Polaka w tych zawodach ale i jednym z najlepszych w całej historii mistrzostw świata juniorów.

 

W kategorii KULTURA tytuł Mikołowianina Roku 2016 otrzymała Natalia Krząkała.  

Natalia zajęła I miejsce w ogólnoświatowym konkursie perkusyjnym HIT LIKE A GIRL. Była jedyną Polką, która dotarła do finału! Uczestniczyła w telewizyjnym programie „Mam talent” –  podczas przesłuchań usłyszała 3 razy tak! Jest zdobywczynią kilku podium na ogólnopolskich konkursach perkusyjnych. Młoda mikołowianka była także bohaterką reportażu wyemitowanego w programie Dzień Dobry TVN, w którym okrzyknięto ją najbardziej utalentowaną perkusistką w Polsce.

Talent Natalii dostrzegł jeden z najlepszych perkusistów świata Peter Szendofi, który zaprosił Ją na kurs do USA. Nasza urocza perkusistka na co dzień gra w zespole „Lucky loosers”, a swój talent rozwija w Drumset Academy w Wojkowicach.

 

W kategorii DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZA Tytuł Mikołowianina Roku 2016

otrzymało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowego STOLLIMPEX S.C. Nagrodę odebrały panie Róża Stolecka i Beata Małecka

Firma Stollimpex to producent przypraw, marynat oraz dodatków funkcjonalnych dla przemysłu masarskiego i mleczarskiego. Firma współpracuje z Polską Akademią Sztuki Kulinarnej Królestwo Smaków. To ogólnopolska organizacja, upowszechniająca tradycje polskiej kuchni a także wdrażająca nowe pomysły, które łączą tradycję z nowoczesnością.

 

W powstałym w ramach Akademii Studiu Kulinarnym prowadzone są szkolenia dla kucharzy oraz restauratorów z Polski i z zagranicy, a także dla restauratorów i osób prywatnych, które chcą bliżej poznać język smaku, realizować swoje marzenia i pasje oraz spróbować swoich sił w kulinarnym szaleństwie.

 

 

W kategorii SPOŁECZNIK  tytuł Mikołowianina Roku 2016 otrzymał ks. Kornel Undas – proboszcz parafii Ewangelicko Augsburskiej w Mikołowie

Od 2004 r. proboszcz parafii Ewangelicko Augsburskiej w Mikołowie. W październiku ubiegłego roku w kościele św. Jana w Mikołowie odbyło się uroczyste nabożeństwo z okazji 1050-lecia Chrztu Polski, inauguracji Roku Jubileuszowego 500-lecia Reformacji i 155 rocznicy poświęcenia mikołowskiego kościoła pw. św. Jana. Przy tej okazji w Miejskiej Placówce Muzealnej można było podziwiać wyjątkowe eksponaty poświęcone historii społeczności ewangelickiej w Mikołowie.

Ks. Kornel Undas jest co dzień – z pewnością potwierdzą to, Ci którzy Go znają – osobą radosną, pełną dobroci i bardzo aktywną. Podejmuje szereg działań na rzecz społeczności parafialnej m.in. w maju ubiegłego roku w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej. Ks. Undas blisko współpracuje także z Mikołowskim Towarzystwem Historycznym – m.in. w kwestii cmentarza. Jego staraniem odnowiony został także kościół św. Jana. Wspomnieć także należy wieloletnią współpracę Ks. Proboszcza przy organizacji Mikołowskich Dni Muzyki.

Goście uroczystości zaskoczyli ks. Undasa odśpiewując dla Niego gromkie „Sto lat”.

Ks. Undas obchodził bowiem w miniony piątek swoje urodziny.

 

Nagrodę specjalną Miasta Mikołowa Kapituła przyznała wieloletniemu Burmistrza Miasta p. Markowi Balcerowi. To nagroda za całokształt działalności.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Komentarze (0)
Mikołowianie Roku 2016
Brak komentarzy
Logotypy UE