LOGO MIKOŁOWA

Burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula dokonał oficjalnej prezentacji logo Mikołowa. Projekt autorstwa p. Sebastiana Rurarza z Jastrzębia Zdroju, który zwyciężył w konkursie na logo miasta został oficjalnie zaprezentowany 31. lipca na mikołowskim rynku. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił grający energiczne reggae zespół „Konopians”.

 

 

Logo ma kształt klasycznego herbu (tarcza) z górnymi wycięciami w formie architektonicznego elementu – blanków – nawiązujących bezpośrednio do górnej części mikołowskiego ratusza. Dolna część logo jest wygięta ku dołowi, co jest jednoczesnym nawiązaniem do kształtu kwiatowego kielicha (tulipan) i ma przypominać, że Mikołów kojarzy się z pięknym Śląskim Ogrodem Botanicznym. Środek logotypu to płatki tulipana, które swym kształtem i kolorystyką (od jasno- do ciemnozielonej) nawiązują do pofałdowanego terenu Mikołowa (Sośnia Góra, Fiołkowa Góra, Wzgórze Kamionka, Gronie i inne wzniesienia). W logotyp wpisana jest nazwa miasta Mikołów przedstawiona w kolorach szarości kontrastującej z zielenią znajdującą się w środku znaku. Całość dopełnia hasło ‘Mikołów ogród życia’. 

Panu Sebastianowi Rurarzowi reprezentującemu studio design’u DIZAJER.com z Jastrzębia Zdroju serdecznie gratulujemy wygranej w konkursie.

Mamy nadzieję, że kojarzące się z wiosenną świeżością i ciepłem logo przypadnie Państwu do gustu i szybko stanie się rozpoznawalne.

 

 

Komentarze (0)
LOGO MIKOŁOWA
Brak komentarzy
Logotypy UE