LETNIE GRANIE – LIPIEC

LETNIE GRANIE – LIPIEC

Ruszyła 3 edycja cyklu koncertów na Rynku – LETNIE GRANIE
Zapraszamy do zapoznania się z harmonograme na miesiąc lipiec.

7.07 – Marek Makaron Motyka

 

Marek „Makaron” Motyka to muzyk z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Często występuje, jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi. Jest jedynym artystą na Śląsku który tak w obszernej formie czerpie z bogatej spuścizny przodków , nagrał do tej pory dwie płyty ,,Makaron po Śląsku” 2008 rok i ,,Bez owijania w bawełnę” 2010 rok. obecnie trwają prace na trzecią płytą . Nagrodzony 2009 roku prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury ,,Muza” 2009r.
W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej, a od 2007 roku zagrał łącznie około pół tysiąca koncertów na festiwalach bluesowych jazzowych , folkowych i w klubach.

 

14.07  Wojtek Justyna Treeoh!


Wojtek Justyna TreeOh! To Jazz na funkowym gruncie, czyli dynamiczne połączenie nowoczesnych jazzowych nurtów i funkowego groove’u w wykonaniu międzynarodowego zespołu z Holandii. Instrumentaliści grają ekspresyjne kompozycje swego lidera o porywającej rytmice i intrygujących melodiach, od lat koncertują w różnych częściach Europy.

 

Podczas tegorocznej letniej trasy koncertowej z zespołem jako gość specjalny wystąpi Poliana Vieira, soulowa wokalistka z Portugalii. W jej wielobarwnej muzyce słychać elementy R’n’B, portugalskiego fado i muzyki world charakterystycznej dla Wysp Zielonego Przylądka, skąd wywodzą się jej korzenie.

 

Wojtek Justyna TreeOh! i Poliana Vieira zaprezentują się w Polsce w specjalnie przygotowanym programie, na który złożą się kompozycje Wojtka, utwory napisane wspólnie z Polianą oraz jej autorskie piosenki. Ich koncerty nasycone pełną temperamentu muzyką, wzbogaconą żywiołowymi improwizacjami i wartkim dialogiem muzycznym, dostarczą niezwykłych wrażeń. Spontaniczna interakcja zespołu i wokalistki i otwarty kontakt artystów z publicznością nadają niepowtarzalny klimat ich występom, które na długo pozostają w pamięci.

 

21.07 – Katolika Front


KATOLIKA FRONT to grupa o mocnym, gitarowym i pełnym pasji,

rockowym graniu z pozytywnym przesłaniem…bez indoktrynacji.

W czasie swojej działalności dała się poznać ogólnopolskiej publiczności na najbardziej prestiżowych festiwalach i koncertach muzyki z przesłaniem chrześcijańskim ( m.in. na Song Of Song’s Festiwal, na Festiwalu Stróżów Poranka, Stabat Mater, Nadzieja, na Spotkaniach Młodych w Wołczynie, Dębowcu, Kodniu… itd. ), ale nie tylko.

Na wszystkiego tego typu imprezach grupa występowała jako zaproszony gość, co świadczy o prestiżu, jakim KATOLIKA FRONT cieszy się na TYM muzycznym rynku. Pod koniec 2009r. na rynku ukazała się płyta KATOLIKI FRONT               ” underKATOground”

Na albumie znalazło się kilkanaście gitarowych utworów podlanych nowofalowo-punkowym sosem.

W 2012 roku zespół zawiesił działalność….by wrócić w czerwcu 2017.

Po pięciu latach ciszy 15 czerwca tego roku zagrał świetnie przyjęty koncert w Katowicach, na którym pojawiła się liczna publiczność, w tym spora załoga fanów zespołu.

Grzegorz Bociański – założyciel zespołu, lider, autor tekstów i muzyki oraz główny vocalista grupy.

Jacek Przydryga – gitary, chóry, kompozycje.

Krzysztof Stasiak – bass, klawiory, producent i realizator dźwięku.

Zygmunt Koperczak – perkusja.

KATOLIKĘ FRONT na koncertach oraz w studiu grą na gitarach i perkusji wspomaga MATEUSZ STASIAK.

 

28.07 – Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach

 

Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowiacach to 44 lata tradycji, ponad 4000 koncertów w całym kraju, w repertuarze m.in. utwory koncertowe, transkrypcje muzyki synfonicznej, a także liczne opracowania sandardów  muzyki rozrywkowej.

 

Komentarze (0)
LETNIE GRANIE – LIPIEC
Brak komentarzy
Logotypy UE