IX Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków

IX Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków

Przenoszenie jajek, strzały na bramki, toczenie kuli, rzut do kosza – to kilka konkurencji, w których rywalizowały mikołowskie szkoły podstawowe klasy 1-3 w trakcie zorganizowanych 31 maja Igrzysk Przyszłych Olimpijczyków. Impreza odbyła się jak zawsze w hali MOSiR, zaś gościem specjalnym była lekkoatletka Zuzanna Radecka, olimpijka z Sydney i Aten specjalizująca się w biegach krótkodystansowych. To właśnie ona odczytała treść przysięgi IX Igrzysk Przyszłych Olimpijczyków którą złożyli młodzi sportowcy.

Wcześniej odbyła się prezentacja wszystkich ekip oraz zapalenie znicza olimpijskiego. Zaszczytu tego dostąpili: 14-letnia siatkarka Roksana Semeniuk, która w ubiegłym roku powołana została do kadry śląska, Szymon Jarek piłkarz KS Rozwój Katowice, z którym zdobył pierwsze miejsce w pierwszej lidze wojewódzkiej oraz lekkoatletka Magdalena Słomska, najlepsza zawodniczka w Polsce podczas halowych mistrzostw czwartków lekkoatletycznych w Spale w biegu na 300 metrów.

W inauguracji imprezy uczestniczyli burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula, przewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Syryjczyk-Słomska, członek Zarządu Powiatu Joanna Sołtysek, dyrektor MOSiR Wojciech Tkacz oraz dyrektorzy szkół, których uczniowi uczestniczyli w rywalizacji. W tym roku na najwyższym stopniu podium znalazła się ekipa z SP 12 z Bujakowa, drugie miejsce zajęli uczniowie SP 8, a trzecie SP 7.

Logotypy UE