IV Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków

IV  Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków

Po raz czwarty zorganizowane zostały Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się 7 kwietnia w hali MOSIR. Gościem specjalnym imprezy była Weronika Nowakowska-Ziemniak – biatlonistka, reprezentantka Polski na Igrzyska w Vancouver i Soczi, która odczytała treść przysięgi olimpijskiej.
W otwarciu igrzysk uczestniczyły władze Mikołowa reprezentowane m.in. przez Tadeusza Sochę, przewodniczącego Rady Miejskiej oraz zastępców burmistrza Adama Zawiszowskiego i Adama Putkowskiego.
W zawodachi uczestniczyły reprezentacje  klas 1-3 z mikołowskich szkół. W każdej z drużyn rywalizowało 12 zawodników w dyscyplinach takich jak: przenoszenie jajek, strzały na bramkę, sztafeta zwinnościowa, toczenie kuli, sztafeta hokejowa, rzuty do kosza, sztafeta na szczudłach.
Głównym celem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej i sportowego współzawodnictwa w myśl zasad fair-play oraz promowanie idei olimpijskiej według której ważne jest przede wszystkim uczestnictwo w zawodach sportowych, a nie wynik. Wychowywanie poprzez sport i idea uczciwej rywalizacji ma za zadanie zwrócenie uwagi dzieci na zdrowy tryb życia poprzez rozwijanie ich zainteresowań sportowo -€“ rekreacyjnych.
Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków to szansa na integrację dzieci z Mikołowa, promocję hali sportowej MOSiR oraz wyłonienie nadziei olimpijskich, które w przyszłości mogą reprezentować miasto podczas prawdziwych Igrzysk Olimpijskich, w których udział jest marzeniem każdego sportowca. Organizacja zawodów ma przybliżyć uczestnikom symbole igrzysk takie jak: znicz olimpijski, flaga olimpijska czy ślubowanie olimpijskie, które składa każdy reprezentant przed wyjazdem na igrzyska. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal, nominację olimpijską, słodycze oraz gadżety olimpijskie ufundowane przez PKOl. Serdecznie dziękujemy również wolontariuszom z Gimnazjum nr 1, którzy pomagali podczas IV Igrzysk Przyszłych Olimpijczyków.
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 3
2. Szkoła Podstawowa nr 5
3. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
4. Szkołą Podstawowa nr 85. Zespół Szkół nr 2
6. Zespół Szkół nr 3
7. Szkoła Podstawowa nr 4
8. Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1

Komentarze (0)
IV Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków
Brak komentarzy
Logotypy UE