Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków

Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków

Zapraszamy kibiców na Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków, które odbędą się 7 kwietnia (poniedziałek) br. o godzinie 10:00 w Hali Sportowej MOSiR. W zawodach wezmą udział reprezentacje mikołowskich szkół podstawowych z klas 1 – 3.
Uczestnicy będą rywalizować między sobą w 7 konkurencjach oraz uczestniczyć w wielu atrakcjach związanych z Igrzyskami Olimpijskimi. Tegoroczna edycja została po raz kolejny objęta honorowym patronatem prezesa PKOl Andrzeja Kraśnickiego. 
Głównym celem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej i sportowego współzawodnictwa w myśl zasad fair-play oraz promowanie idei olimpijskiej według której ważne jest przede wszystkim uczestnictwo w zawodach sportowych, a nie wynik. Wychowywanie poprzez sport i idea uczciwej rywalizacji ma za zadanie zwrócenie uwagi dzieci na zdrowy tryb życia poprzez rozwijanie ich zainteresowań sportowo – rekreacyjnych. Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków to szansa na integrację dzieci z Mikołowa, promocję hali sportowej MOSiR oraz wyłonienie nadziei olimpijskich, które w przyszłości mogą reprezentować miasto podczas prawdziwych Igrzysk Olimpijskich, w których udział jest marzeniem każdego sportowca. Organizacja zawodów ma przybliżyć uczestnikom symbole igrzysk takie jak: znicz olimpijski, flaga olimpijska czy ślubowanie olimpijskie, które składa każdy reprezentant przed wyjazdem na igrzyska.

Marcin Tatarczyk Inspektor ds. Sportu i Rekreacji Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mikołowie
tel. 32 779 76 03, 32 779 76 04
www.mosir.mikolow.eu

Komentarze (0)
Igrzyska Przyszłych Olimpijczyków
Brak komentarzy
Logotypy UE