Grafika Ryszarda Otręby

Grafika Ryszarda Otręby

Tradycją Impresji Mikołowskich jest organizacja wystawy jednego z plenerowiczów. W tym roku jest nim urodzony w Suszcu  Ryszard Otręba grafik i rysownik związany przez lata z krakowską ASP. Wystawę jego grafik otwarto 11 lipca w MDK, a wydarzeniu temu towarzyszył występ grupy Wałasi. 
Przedstawiając osobę Ryszarda Otręby, tegoroczny komisarz  pleneru prof. Stanisław Tabisz przypomniał, iż na Impresjach Mikołowskich gości on po raz drugi, zaś na swym koncie ma ponad 90 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą, a jego grafiki można podziwiać w tak renomowanych muzeach jak Museum of Modern Art w Nowym Yorku, Museum of Fine Arts w Bostonie, Moderna Museet  w Sztokholmie, Tate Gallery w Londynie czy w Galerii Tretiakowskiej w Moskwie i bardzo wielu muzeach polskich, a także w zbiorach naszego miasta.  
Artysta ten przez lata kierował  Katedrą Komunikacji Wizualnej, zajmował się projektowaniem, grafiką, plakatem, wzornictwem przemysłowym i rysunkiem. Na mikołowskiej ekspozycji prezentuje gipsoryty oraz  druki cyfrowe.
Tego samego dnia uczestnicy pleneru odsłonili również rzeźbę autorstwa Krzysztofa Nitscha, która stanęła na dziedzińcu Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej na Sośniej Górze. Ten pochodzący z Gliwic rzeźbiarz było przed dwoma laty gościem pleneru. 
Wystawa poplenerowa tegorocznych Impresji Mikołowskich planowana jest na 29 listopada (sobota) w Galerii MDK w Mikołowie. Dalsze ekspozycje tej wystawy odbędą się w 2015 roku:w Olkuszu, Katowicach, Litovelu (Czechy) i Ostrawie-Klimkovicach (Czechy).

Komentarze (0)
Grafika Ryszarda Otręby
Brak komentarzy
Logotypy UE