Fundacji Pro-Eko stuknęło 20 lat

Fundacji Pro-Eko stuknęło 20 lat

Od dwudziestu lat Fundacja Pracownicza Pro–Eko wspiera służbę zdrowia, oświatę, pomoc społeczną, kulturę i sport. W ciągu tych dwóch dekad fundacji udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 26 milionów złotych.
Z okazji jubileuszu 7 lutego w Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli przedstawiciele koncernu Tauron, samorządowcy, delegacje z firm wspierających Fundację jak i placówki, w szczególności służby zdrowia, korzystające z jej wsparcia. Mikołów reprezentował burmistrz Marek Balcer.
– Fundacja Pro-Eko powstała z inicjatywy pracowników oraz NSZZ Solidarność  Elektrowni Łaziska. Za swoją misję uznała pomoc  osobom potrzebującym i chorym, dzieciom i młodzieży oraz placówkom służby zdrowia. Nasza Fundacja działa również na rzecz domów opieki społecznej, szkół oraz rozwoju kultury i sportu – wymieniał prezes Fundacji Jerzy Moryc w trakcie jubileuszowego spotkania. 
W trakcie obchodów prezes Jerzy Moryc podziękował wszystkim, którzy przez te dwie dekady wspomagali Pro–Eko przekazując między innymi jeden procent podatku bądź inne formy darowizn. Obecni na spotkaniu samorządowcy powiatu mikołowskiego wręczyli pamiątkowe grawery na ręce osób, które od początku były zaangażowane w działalność Pro-Eko: ministrowi Klemensowi Ścierskiemu, byłemu prezesowi Fundacji Stanisławowi Karpecie oraz obecnemu Jerzemu Morycowi. Muzycznie spotkanie uświetniła grupa Vocata. Przy okazji 20-lecia odbyła aukcja obrazów powstałych w trakcie łaziskich plenerów.

Komentarze (0)
Fundacji Pro-Eko stuknęło 20 lat
Brak komentarzy
Logotypy UE