Daisy von Pless w bibliotece

Daisy von Pless  w bibliotece

Mikołowskie Towarzystwo Historyczne zaprasza wszystkich pasjonatów historii. We wtorek 25.02  o 17. 30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie o godzinie 17.30 odbędzie się prelekcja dr Bronisławy Jeske-Cybulskiej, prezesa MTH, dotycząca losów księżnej pszczyńskiej Daisy von Pless, połączona z prezentacją multimedialną. Będzie to poszerzona wersja wykładu, wygłoszonego w dniu inauguracji wystawy poświęconej księżnej Daisy w Miejskiej Placówce Muzealnej w Mikołowie.
Dr Bronisława Jeske-Cybulska jest autorką dwóch książek poświęconych tej tematyce –  „Książęta pszczyńscy” i „Księżna Daisy. Pani na Książu i Pszczynie”, napisanej wraz z Beatą Górnioczek.Księżna Maria Teresa zwana Daisy (Stokrotka) urodziła się 28 czerwca 1873 roku w Ruthin (Anglia), zmarła 29 czerwca 1943 roku w Wałbrzychu.
Losy tej angielskiej arystokratki, która poślubiła Hansa Heinricha XV Hochberga, księcia von Pless, właściciela ogromnego majątku związanego z Pszczyną i Książem, jej uroda oraz wielka popularność w międzynarodowym towarzystwie nadal wzbudzają ogromne zainteresowanie. WSTĘP WOLNY
Wcześniej ekspozycję poświęconą księżnej Daisy prentowana była w Miejskiej Placówce  Muzealnej. Na zdjęciu dr Bronisława Jeske-Cybulska w trakcie prezentacji w MPM .

Komentarze (0)
Daisy von Pless w bibliotece
Brak komentarzy
Logotypy UE