90 lat ZST

90 lat ZST

18 października w MDK odbyła się uroczystość  90-lecia Zespołu Szkół Technicznych. W uroczystości uczestniczyli przedstawicieli parlamentu, władz oświatowych, uczelni wyższych, samorządowcy, rodzice oraz byłi i obecnih nauczyciele i uczniowie tej szkoły. W trakcie jubileuszu przypomniano historię szkoły oraz jej dzień dzisiejszy.
– Obecnie współpracujemy z 98 pracodawcami, u których nasza młodzież odbywa praktyki zawodowe i staże wakacyjne. Współpracujemy z uczelniami wyższymi, z Politechniką Śląską, z Wyższą Szkołą Technologii Informacyjnej czy Wyższą Szkołą Bankowości.  Nasi uczniowie i nauczyciele odbywają praktyki zawodowe i staże zagraniczne m.in. w Niemczech, Bułgarii, Włoszech, Hiszpanii i na Słowacji. Współpracujemy ze szkołami partnerskimi z 15 krajów, m.in. z Norwegii, Czech, Finlandii, Austrii. Ta współpraca dotyczy matematyki i wykorzystania technologii informatycznej. ZST to szkoła, która stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju, daje mocny fundament, na którym można budować swoją przyszłość i dokonywać wybory dalszej drogi życiowej – mówiła Gabriela Poloczek dyrektor ZST.
W trakcie uroczystości nie mogło zabraknąć życzeń i urodzinowych prezentów. Był więc m.in. pamiątkowy grawer podarowany przez władze powiatu mikołowskiego, czek dla szkoły wręczony przez samorząd Łazisk Górnych, nowy laptop zakupiony dla szkoły przez władze Mikołowa, a jak przystało na urodziny był również tort.

Komentarze (0)
90 lat ZST
Brak komentarzy
Logotypy UE