4 Rajd Mikołowski

4 Rajd Mikołowski

W dniach 18-19 kwietnia odbędzie się pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska – 4. Rajd Mikołowski. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula. Impreza będzie miała charakter dwudniowy. W sobotę 18 kwietnia wieczorem o godz. 19:00 na mikołowskim rynku odbędzie się ceremonia startu, po której uczestnicy wyruszą na widowiskowy odcinek specjalny rozgrywany w centrum Mikołowa. 

Drugiego dnia rajdu, w niedzielę 19 kwietnia załogi będą miały do pokonania 3, przejeżdżane dwukrotnie odcinki specjalne: w Gostyni, Żorach oraz Suszcu. Po przejechaniu pierwszej pętli rajdowcy zjadą do parku serwisowego zlokalizowanego pod Centrum Handlowym Auchan w Mikołowie. Serwis rozpocznie się około 13:30.Organizatorzy spodziewają się 100 załóg z całego kraju. W tym czołowych polskich kierowców rajdowych, ponieważ w tym roku rajd stanowi już bezpośrednie zaplecze Mistrzostw Polski.

Harmonogram przejazdu samochodów rajdowych:
Sobota:Odcinek specjalny 1 Mikołów godz.: 19:20
W związku z rajdem niektóre drogi będą w tym czasie wyłączone dla ruchu. Rajd będzie przebiegał następującymi ulicami Mikołowa:- Karola Miarki,- Żwirki i Wigury od Karola Miarki do I Liceum Ogólnokształcącego- Górnicza- Plac 750 leciaBędą one wyłączone dla ruchy w godzinach 18:00-22:00Zmianie ulegną tez kursy autobusów o czym poinformują przewoźnicy.
Załogi rywalizujące w rajdzie to licencjonowani kierowcy i piloci rajdowi z całego kraju. Rajd odbywa się w oparciu o regulaminy Polskiego Związku Motorowego. Start załóg do odcinka odbywa się w odstępach minutowych i w normalnych warunkach nie doganiają się one na trasie. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwają przeszkoleni sędziowie zabezpieczenia oraz Policja.
Wszystkie szczegóły dotyczące rajdu, konkursów oraz utrudnień będzie można znaleźć na stronie www.rajd.mikolow.pl

Komentarze (0)
4 Rajd Mikołowski
Brak komentarzy
Logotypy UE