12 medali z różyczką

12 medali z różyczką

W Urzędzie Stanu Cywilnego 25 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia medali dla par świętujących jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego. Tego dnia burmistrz Stanisław Piechula wręczył dwanaście medali z różyczką przyznanych przez Prezydent RP. Otrzymali je: Stefania i Jerzy Chlebkowie, Anna i Erwin Groborzowie, Teresa i Hubert Hanusowie, Stefania i Rudolf Jarczykowie, Krystyna i Krystian Jarzynowie, Róża i Zdzisław Konikowie, Urszula i Gerard Pinocy, Kornelia i Jerzy Przeliorzowie, Krystyna i Kazimierz Saganowie, Eugenia i Krystian Tajstrowie, Irena i Łucjan Wieczorkowie. Tych jedenaście par powiedziało sobie sakramentalne tak w 1968 roku. Dwunasty medal odebrali Bogumiła i Józef Faronowie, którzy świętowali gody diamentowe, czyli sześćdziesięciolecie ślubu, ale dziesięć lat temu nie zgłosili swojej złotej rocznicy w USC, co jest warunkiem, by procedura przyznania orderu została uruchomiona.

Oprócz już wymienionych w uroczystości udział wzięli również Maria i Paweł Gruszczykowie, którzy swoje medale odebrali pięć lat temu, a teraz celebrowali szmaragdowe gody oraz Janina i Benedykt Walczakowie w dziesiątą rocznicę swojego półwiecza.

Poza medalami pary obdarowano kwiatami i koszami obfitości oraz wręczono im dyplomy. Nie obyło się bez toastu szampanem. Gazeta Mikołowska

Logotypy UE