WĘGIEL W MIKOŁOWIE – Pytania i odpowiedzi

Więcej szczegółów i informacji w temacie węglowym a także odpowiedzi na wiele pytań, strona rządowa zamieściła pod linkami:

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/dystrybucja-wegla-dla-gospodarstw-domowych-przez-gminy

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/pytania-i-odpowiedzi-do-ustawy-o-zakupie-preferencyjnym-paliwa-stalego-dla-gospodarstw-domowych

https://www.gov.pl/web/aktywa-panstwowe/dystrybucja-wegla-przez-samorzady–pytan

PYTANIA I ODPOWIEDZI w Mikołowie – masz pytanie napisz ? burmistrz.piechula@mikolow.eu :
6. Jeżeli ktoś złożył wniosek w 2022r. na zakup węgla na 2022 i 2023r. i nic nie chce zmieniać we wniosku, to nie musi składać ponownie wniosku, tylko wpłacić pieniądze na węgiel deklarowany do zakupu na 2023r.
5. Węgiel kupowany przez Gminę Mikołów będzie kosztował 1800 zł brutto za 1 tonę, a zainteresowani transportem do domu zapłacą przewoźnikowi dodatkowe 75 zł za jednorazowy dowóz zakupionego węgla w ilości 1,5 tony lub mniej.
4. Na razie nie poinformowano Gmin jaki to będzie węgiel, jesteśmy jak dotychczas zapewniani, że będzie dobrej jakości i z certyfikatem.
3. Osoby składające wnioski na zakup węgla nie muszą go ostatecznie kupić, nie ma tu żadnych zobowiązań, gdyby uznały, że im np. jakość tego węgla nie będzie odpowiadać.
2. W nowym roku 2023 nie będzie można już kupić węgla przysługującego za 2022. Węgiel jest przyznawany po 1,5 tony na każdy rok 2022 i 2023.
1. Umowa z PGG została podpisana i kontaktujemy się z mieszkańcami, których wnioski zostały zweryfikowane pozytywnie. Pozostałe wnioski oczekują na weryfikację w MOPSie, a że jest ich jeszcze bardzo dużo to weryfikacja wielu z nich może potrwać


.

Logotypy UE