POMOC SĄSIEDZKA

SPRAWUNKI DLA POTRZEBUJĄCYCH W OKRESIE EPIDEMICZNYM
Koszty zakupów pokrywa zamawiający – potrzebujący.

POMOC SĄSIEDZKA – SPRAWUNKI DLA POTRZEBUJĄCYCH W OKRESIE EPIDEMICZNYM

Szanowni Państwo, jeżeli ktoś z Państwa nie ma zapewnionej pomocy swojej rodziny, bliskich, czy sąsiadów, a jest osobą która nie jest w stanie sama zrobić sobie niezbędnych zakupów, gdyż jest osobą niepełnosprawną, ma trudności z poruszaniem się, itp., prosimy o kontakt pod wskazane numery.

Jeżeli ktoś z Państwa zna takie osoby, proszę o przekazanie im niniejszej informacji.

Niniejsza pomoc dotyczy wyłącznie możliwości załatwienia Państwu sprawunków w sklepie lub aptece, za które potrzebujący – zamawiający sam sobie zapłaci. To nie jest darmowa żywność lub lekarstwa.

Niniejsza informacja NIE DOTYCZY osób w czasie kwarantanny, którzy są objęci inną opieką.

Niniejsza informacja DOTYCZY osób wyłącznie z Mikołowa, które nie są pod opieką MOPSu, osób które są starsze, samotne, niepełnosprawnych, samotnie prowadzą gospodarstwo domowe lub które z obiektywnych przyczyn nie potrafią samodzielnie, przy pomocy rodziny lub sąsiadów załatwić sobie podstawowego zaopatrzenia w podstawowe produkty spożywcze czy leki.

Jak się z nami bezpiecznie skontaktować?

Proszę zwrócić uwagę, że dla bezpieczeństwa nie dzwonimy do nikogo pierwsi, gdyż już pojawiają się oszuści i naciągacze.

Czekamy na Państwa pierwszy kontakt pod numerami w godzinach pracy urzędu czyli od 8.00 do 15.00

Komórka 577 834 968

Komórka 534 505 800

Telefon 32 – 32 48 412

Centrala Urzędu 32 ? 32 48 500

Co należy podać chcąc zamówić pomoc:

Imię i nazwisko, adres i swój numer telefonu. Proszę od razu przygotować kartkę i długopis by zapisać szczegóły w trakcie rozmowy oraz unikalny numer bezpieczeństwa, który także będzie znał wolontariusz kontaktujący się z Państwem.

WAŻNE DLA BEZPIECZEŃSTWA !!! Nie pobieramy żadnych pieniędzy na zakupy, natomiast po zrobieniu umówionych zakupów rozliczamy się na podstawie paragonu za zrobione i przekazywane zakupy.

Jakie zakupy załatwiamy?

Tylko podstawowe produkty typu żywność, środki higieniczne i środki czystości w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania, w sklepach położonych w najbliższej okolicy Państwa zamieszkania. Leki kupowane będą na podstawie recept.

Czy chcesz pomóc i zostać wolontariuszem w tej akcji?

Logotypy UE