Konsultacje społeczne dotyczące programu Kolej +
Trwa opracowywanie dokumentacji wymaganej w II etapie Programu ?Kolej+?. Jednym z etapów tych prac jest przeprowadzenie konsultacji społecznych dot. projektów zgłoszonych przy udziale Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym jednego wspólnie z Województwem Śląskim. Wszystkie zainteresowane osoby oraz podmioty będą mogły zgłosić swoje uwagi lub przekazać opinię za pośrednictwem ankiety internetowej do 26 września br. włącznie.
Celem konsultacji jest przedstawienie mieszkańcom poszczególnych miejscowości propozycji działań w ramach Programu ?Kolej+? związanych z rozwojem kolei oraz zebranie opinii mieszkańców
w zakresie proponowanego w ramach programu przebiegu na ich terenie linii kolejowych lub usytuowania przystanków, oczekiwań dot. rozkładu jazdy pociągów itp. Możliwe będzie również przekazanie innych informacji i wniosków na tematy związane z transportem publicznym na naszym terenie.
Konsultacje te odbywają się w formie ankiet online opracowanych przez wykonawcę Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych (oddzielnie dla każdego z 13 projektów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym jednego realizowanego wspólnie z Województwem Śląskim), do których linki zostaną udostępnione na stronie internetowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz na stronach internetowych poszczególnych miast i gmin, które uczestniczą w Programie.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentacjami opisującymi / prezentacją opisującą zamierzenia związane z projektem dotyczącym / projektami dotyczącymi obszaru Mikołowa, a następnie do udzielenia odpowiedzi na pytania.
Linki do prezentacji i ankiety:
- Zwiększenie zdolności przepustowej linii kolejowej nr 140 na odc. Katowice Ligota – Orzesze Jaśkowice poprzez budowę drugiego toru i dodatkowych przystanków osobowych.
Prezentacja: https://drive.google.com/file/d/1l3BGFQ3YVqc48inXzjnaOgXqrPxAgt6v/view?usp=sharing
Ankieta: https://forms.gle/gHvT6wKyVX5aD9xJ7
Konsultacje społeczne realizuje firma Databout Sp. z o.o., która na zlecenie GZM opracowuje niezbędną dokumentację, zawierającą również wnioski uwzględniające otrzymane w ramach konsultacji opinie.
Drugi etap Programu zakończy się 25 listopada br. Do tego czasu komplet wymaganej dokumentacji Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych musi zostać złożony w PKP PLK S.A. przez liderów projektów. Projekty, które zostaną zakwalifikowane do realizacji poznamy w pierwszym kwartale 2022 roku.