Warsztat Linoryjki: linoryt na tkaninie

Warsztat Linoryjki: linoryt na tkaninie
26
czerwca 2019
Środa 17:00 - 20:00
Organizator:
Śląski Ogród Botaniczny, Sosnowa, Mikołów, Polska
Organizator:
Ilość miejsc: 0
Cena biletu: 70.00
Dodaj do swojego kalendarza Google

Nadruk na tkaninie może się przydać w życiu wielokrotnie. Stara koszulka potrzebuje drugiego życia? A może chcesz urozmaicić swoje mieszkanie własnoręcznie drukowanymi zasłonami?

Masz znajomych, którym fajnie byłoby podarować koszulki z nadrukiem identyfikującym Waszą grupę, ale chcesz by były ręcznie robione? A może po prostu wśród natłoku reklamówek z logo największych sieciówek i napisem I LOVE SHOPPING, tęsknisz za torbą, która oprócz zakupów poniesie także Twoje dzieło artystyczne… Będziesz z niej dumna/y i już na pewno nie zapomnisz o niej, wychodząc z domu.

Cokolwiek to jest, zapraszam Cię na warsztat z nadruku na tkaninie. Pokażę Ci jak wykonać matrycę powtarzalnego wzoru, którego wielokrotny nadruk daje niesamowity efekt.

Dowiesz się jak obchodzić się z farbą, opowiem o różnych rodzajach farb wypróbowanych przeze mnie, pogadamy także o tkaninach i utrwalaniu nadruku.

Każdy uczestnik otrzyma torbę bawełnianą, którą zadrukuje własnoręcznie wykonaną matrycą.

Jeżeli nie znasz jeszcze linorytu, opowiem Ci o tej metodzie graficznej i nauczę podstaw. Dowiesz się w jaki sposób wyciąć w płytce linoleum wzór za pomocą dłut.

Warsztat odbędzie się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, pełnym czerwcowej przyrody przecudnej urody, która będzie nas inspirować do działań twórczych.

To bardzo relaksujące! Zapraszamy!

Prowadzenie: Izabela Barber, autorka internetowych warsztatów “Linoryjki”, które możecie oglądać na Youtube

Zapisy: linoryjki[@]gmail.com lub telefonicznie 795-728-675

Załączniki:

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Logotypy UE