Otwarcie wystawy malarstwa J. Aurelii Sikiewicz – Wojtaszek

Otwarcie wystawy malarstwa J. Aurelii Sikiewicz – Wojtaszek
07
lutego 2020
Piątek 18:00 - 20:00
Organizator:
Miejski Dom Kultury, Rynek, Mikołów, Polska
Organizator:
Ilość miejsc: 0
Cena biletu: 0
Dodaj do swojego kalendarza Google

7.02.2020, godz. 18.00
Galeria MDK, wstęp wolny
J. Aurelia Sikiewicz-Wojtaszek

Refleksja artysty:
„W sztuce ukazuję kolorystykę doznań. Wyrażam poezje życia, przeplatające się refleksyjne, głębokie uczucia.Wytwór artysty to niecodzienny taniec wirujących kolorów oraz faktur dopełniających przesłanie wyobraźni”

J. Aurelia Sing


Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki w Gliwicach. Dyplom otrzymała w 2003 roku. Pochodzi z rodziny artystycznej, dlatego od najmłodszych lat wzrastała z uwielbieniem dla malarstwa.
Sentyment i wrażliwość na sztukę pokierowały ją na drogę projektową Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej. Dyplom otrzymała w roku 2003, uprawnienia do projektowania trzy lata później.
Przez cały czas twórczość artystyczna była obecna w jej życiu, ponieważ jest jej wielką pasją, bez której świat nie byłby w stanie ujmować swoimi wyjątkowymi barwami.
Wiodącą inspiracją tematów prac jest człowiek wraz z otaczającym go światem natury, niepowtarzalnym i zadziwiającym pięknem.
Głębia duszy Matki Natury, jako źródło doznań, pozwala korzystać z różnorodnych motywów, bogactw wzorców, kolorytu oraz zjawisk.
Techniki, w których najczęściej pracuje to akryl, nakładany za pomocą szpachli, poza tym oleje, szkice ołówkiem oraz suche pastele.
W swojej twórczości zwraca uwagę na światłocień – różnicowanie natężenia światła i eksponowanie jego kontrastów.
Malarstwo uważa za formę ekspresji. Ważny jest dla niej nastrój, tajemniczość oraz głębia. Artystka poszukuje ciągle nowych rozwiązań w sztuce.

Obrazy zobaczyć można m.in. w Galerii Art Chimera – Galeria Sztuki Współczesnej w Katowicach, Galerii Desa Dzieła Sztuki i Antyki Katowice. Prace biorą udział w aukcjach Art in House Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Warszawa.
Prace znajdują się również galeriach online.

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Logotypy UE