Festiwal Podróżniczy Rajzefiber

Festiwal Podróżniczy Rajzefiber
12
kwietnia 2019
Piątek 18:00 - 22:00
Organizator:
Miejska Biblioteka Publiczna, Karola Miarki, Mikołów, Polska
Organizator:
Ilość miejsc: 0
Cena biletu: 0
Dodaj do swojego kalendarza Google

Już niebawem trzecia edycja Mikołowskiego Festiwalu Podróżniczego Rajzefiber.

Tym razem miłośnicy gór i podróży świętować będą aż trzy dni, od 12 do 14 kwietnia!

W piątek i sobotę (12-13.04) Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zabierze uczestników festiwalu w najdalsze zakątki świata.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w festiwalu i uchylają rąbka tajemnicy na temat zaproszonych gości:

Zaczynamy w piątek 12 kwietnia o 18.00 prawdziwą „petardą” podróżniczą, czyli spotkaniem z Kamilą Kielar, która opowie Wam o samotnej wyprawie kajakiem morskim po Pacyfiku w poszukiwaniu najrzadszego typu niedźwiedzi na świecie, tak zwanych niedźwiedzi duchów. Nasza bohaterka była trzykrotnie nominowana i dwukrotnie wyróżniona na Kolosach, nominowana do nagrody National Geographic Traveler, wyróżniona nagrodą im. Tonego Halika. Kamila jest laureatką outdoorowych konkursów fotograficznych w USA i Kanadzie. Jej opowieść mrozi krew w żyłach, fascynuje i inspiruje.

Podróż to często walka ze swoimi słabościami. Najlepiej pokaże Wam to nagradzany na wielu festiwalach górskich i podróżniczych film „Pod ciężarem wolności”, który opowiada o życiu tragarzy wysokogórskich w Tatrach Wysokich. 
Setki kilogramów na plecach, stawianie czoła wiatrom i burzom to ich chleb codzienny. W głównych bohaterach filmu, każdy z nas odnajdzie część siebie i swojej duszy podróżnika.

Na koniec zabierzemy Was w podróż po Koronę Ziemi z Miłką Raulin. W Mikołowie dużym sukcesem cieszył się projekt „Korona dla Mikołowa”, który może po spotykaniu z bohaterką i autorką książki Siła Marzeń urośnie w przyszłości w projekt wykraczający poza granice Polski?

Spotkanie z Miłką to inspiracja do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to w co wierzymy. Tym akcentem zakończymy pierwszy dzień z Rajzefiber.

Drugi dzień festiwalowy rozpoczynamy o 17.00 pięknym i przejmującym filmem „Blue Heart” opowiadającym o ostatnich dzikich rzekach na Bałkanach i walce lokalnej ludności o ich utrzymanie w naturalnym stanie. O 18.00 spotykamy się ze znanym podróżnikiem i fotografem Kubą Rybickim, który zabierze nas w magiczną podróż po zamarzniętym Jeziorze Bajkał na…rowerze.. Autor książki „Po Bajkale”, stały współpracownik magazynów i portali podróżniczych spotka się z Wami, opowie o swoich przygodach i chętnie podpisze swoje książki. 
Na deser dwudniowych spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej mamy dla Was spotkanie z Rafałem Fronią, czołowym polskim himalaistą, który opowie Wam o Anatomii Góry. 
Anatomia Góry, to opowieść o człowieku w górach, jak tam żyjemy, co nas spotyka, czego się boimy i dlaczego spędzamy tam długie miesiące.
O książce i o tym jak zdobywano zimą K2. Dlaczego się nie udało… i czy to w ogóle jest możliwe i jaki mamy plan na to by tam w końcu wejść zimą. Bo K2 wciąż pozostaje sprawą otwartą.

Do doskonale znanych z poprzednich edycji, prelekcji, pokazów filmów i spotkań z podróżnikami w tym roku organizatorzy zapraszają również na Leśną Szarańczę, czyli czwarte Grand Prix Biegatonu.

Bieg i marsz Nordic Walking wraz z atrakcjami towarzyszącymi odbędzie się ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę 14 kwietnia.

 

Załączniki:

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Kultura
Stand Up: Nowaczyk, Wojciech, Jachimek, Błachnio, Gomulec

Stand Up: Nowaczyk, Wojciech, Jachimek, Błachnio, Gomulec

Miejsce
 • Fraktal, Karola Miarki, Mikołów, Polska
Organizator
2020-10-26
Start 18:00
Cena biletu: 45.00 Czytaj więcej
 • Kultura
  Stand Up: Nowaczyk, Wojciech, Jachimek, Błachnio, Gomulec
  26
  października 2020

  Warning: _() expects exactly 1 parameter, 2 given in /wp-content/themes/mikolow/single-event.php on line 454
  18:00
  Bilet: 45.00

  Stand Up: Nowaczyk, Wojciech, Jachimek, Błachnio, Gomulec

  Organizator:
  Miejsce: Fraktal, Karola Miarki, Mikołów, Polska
  Ilość miejsc: 0
  Czytaj więcej >
Logotypy UE