Mikołowskie szkoły najlepsze w sporcie

Miarka wśród szkół ponadgimnazjalnych, Gimnazjum nr 2 w Mikołowie oraz SP3 w Mikołowie to trzy szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w rywalizacji sportowej szkół powiatu mikołowskiego w roku szkolnym 2013/14. Wręczenie pucharów i dyplomów odbyło się 25 czerwca w sali sesyjnej starostwa w obecności starosty Henryka Jaroszka, Krystyny Morawiec naczelnika Wydziału Edukacji i Sportu, Cezarego Karbowskiego prezesa Szkolnego Związku Sportowego w naszym powiecie oraz dyrektorów i uczniów szkół, które zwyciężyły w rywalizacji sportowej.
– W tym roku naszym szkołom udało się osiągnąć prawdziwy sukces  wygrywając zawody rejonowe i kwalifikując się do 42 finałów wojewódzkich – podkreślił Cezary Karbowski.
 Ostatecznie w rywalizacji szkół podstawowych w powiecie mikołowskim pierwsze miejsce z 134 punktami przypadło SP3 Mikołów, drugie SP1 w Łaziskach Górnych 110, a trzecie SP6 również z Łazisk Górnych, która zgromadziła tyle samo punktów, ale miała mniej pierwszych lokat. Wśród gimnazjów pierwsze miejsce zajęło G2 w Mikołowie -130 pkt. przed G 1 Łaziska Górne – 128 pkt. i G2 w Orzeszu – 102 pkt.
W grupie najstarszych ze 100 punktami zwyciężyła mikołowska Miarka, drugie miejsce zajął ZST w Mikołowie 70 pkt., a trzecie II LO w Mikołowie 68 pkt.
Prócz pucharów dla najlepszych szkół, wręczono również nagrody dla zwycięzców w rywalizacji dziewczyn i chłopców. Dodatkowo szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, które zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymały ufundowane przez starostwo nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowe w wysokości 1000, 700 i 500 złotych.